Samorząd uczniowski 2013/14
E-dziennik
Plan lekcji
Szkolny blog
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Facebook
Bezpieczne wakacje
Samorząd uczniowski 2013/14
14 Listopad 2014

Akcje Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2013/2014

Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego na rok 2013/2014
Już po wyborach, kiedy znany był już skład Samorządu Uczniowskiego Szkoły, postanowiliśmy zorganizować małe wydarzenie tj. Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczący SU- Bartłomiej Dudek wygłosił przemowę, mówiąc o swoich pomysłach i planach na zbliżający się rok szkolny, ale także przysięgał przed całą społecznością szkolną sumiennie wykonywać powierzone mu obowiązki.

Dzień Uśmiechu
Uczniowie postanowili uczcić nietypowe święto – Dzień Uśmiechu. W tym dniu każdy starał się jak najwięcej uśmiechać, przecież „Śmiech to zdrowie”. Samorząd Uczniowski przygotował małe karteczki, tak aby każdy mógł zabrać „uśmiech” ze sobą na pamiątkę tego dnia.

Dzień nauczyciela
Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie przygotowali konkurs  pod nazwą „Super belfer”. Nauczyciele otrzymywali dyplomy w różnych kategoriach. Wyniki konkursu:
Gimnazjum:
1. Nauczyciel Mistrz w swoim fachu - mgr Janusz Zelek
2. Nauczyciel z sercem na dłoni - mgr Alina Górszczyk
3. Mistrz ciętej riposty - mgr Małgorzata Dunikowska
4. Najbardziej wyluzowany - mgr Renata Frączek
5. Najciekawsze Trzy Kwadranse - mgr Renata Frączek
6. Uosobienie Anielskiej Cierpliwości - mgr Grzegorz Radziechowski
7. Nietuzinkowa osobowość - mgr Kazimiera Biernat
8. Siejący grozę - mgr Kazimiera Biernat
9. Najbardziej wymagający -mgr Stanisława Abram
10. NAUCZYCIEL ROKU - mgr Renata Frączek
Szkoła Podstawowa:
1. Nauczyciel Mistrz w swoim fachu - mgr Grzegorz Radziechowski
2. Nauczyciel z sercem na dłoni - mgr Małgorzata Warzecha
3. Mistrz ciętej riposty - ks. Tomasz Szewczyk
4. Najbardziej wyluzowany - mgr Karol Stanisz
5. Najciekawsze Trzy Kwadranse - mgr Karol Stanisz
6. Uosobienie Anielskiej Cierpliwości - mgr Renata Frączek
7. Nietuzinkowa osobowość - mgr Biernat Kazimiera
8. Siejący grozę - mgr Biernat Kazimiera
9. Najbardziej wymagający - mgr Ewa Zelek
10. NAUCZYCIEL ROKU - mgr Renata Frączek

Uczniowie przygotowali też akademię, w której ukazali jak wygląda życie przeciętnego nauczyciela. Ponadto, uczniowie składali nauczycielom życzenia z okazji ich święta. W tym dniu nie zapomnieliśmy też o nauczycielach i pracownikach szkoły, którzy przebywają na emeryturze. Uczniowie wysłali im kartki z okazji tego święta.

Korowód Wszystkich Świętych
„Taki mały, taki duży może świętym być”. Z okazji Dnia Wszystkich Świętych uczniowie postanowili przebrać się za świętych i zaprezentować się na przerwach. Było to nie lada widowisko, uczniowie tańczyli i śpiewali na przerwach niczym na balu wszystkich świętych.

„Zbieramy dla Kubusia”
W listopadzie postanowiliśmy zorganizować akcję charytatywną na rzecz Kubusia Dąbrowskiego. Uczniowie przygotowali puszki, które były umieszczone na terenie szkoły. Wolontariusze pilnowali, aby każdy mógł otrzymać pamiątkowe serduszko „Kubuś dziękuje”. Zebrane pieniądze przekazaliśmy mamie Kubusia, która odwiedziła nas w ostatnim dniu akcji.

Dyskoteki Andrzejkowe
Z okazji „Andrzejek” zorganizowaliśmy dyskoteki, aby trochę oderwać się od nauki i poszaleć na parkiecie. Uczniowie chętnie bawili się podczas imprez przy muzyce puszczanej przez szkolnych DJ-ów. Podczas dyskoteki uczniowie mogli uczestniczyć w różnych konkursach, m.in. wybierali „Króla i Królową Parkietu”.

„Zostań Św. Mikołajem”
Pod koniec listopada przyłączyliśmy się do drugiej akcji charytatywnej, w której zbieraliśmy zabawki. Uczniowie chętnie przynosili swoje zabawki, które chcieli oddać dzieciom w domach dziecka lub dzieciom ubogim.  Zebraliśmy naprawdę dużo zabawek, a wszystkie z nich trafiły do dzieci.

Wizyta Świętego Mikołaja
Pomagaliśmy dzieciom, a Św. Mikołaj odwiedził też nas.  6 grudnia przybył do nas święty obdarowując każdego ucznia pysznym lizakiem. Dziękujemy Mikołaju! 

Choinka bożonarodzeniowa i kartki świąteczne
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, dlatego z tej okazji uczniowie przygotowali ozdoby na choinkę szkolną, ale też kartki świąteczne dla nauczycieli, emerytów i pracowników Gminy. Do życzeń każdy nauczyciel dostał małą bombkę na choinkę. Samorząd Uczniowski zorganizował wigilię, na której dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie nawzajem najlepsze życzenia.

Bale karnawałowe
W styczniu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w dyskotekach karnawałowych. Przygotowywali wystrój sali, oprawę muzyczną tych imprez, ale także różne zabawy tj. zabawa z krzesłami. Wszyscy chętnie się bawili.

Walentynki
14 luty to  wyjątkowy dzień dla wielu ludzi. Również szkolne zwyczaje pamiętają o Dniu Zakochanych. W naszej szkole zorganizowaliśmy pocztę walentynkową. Było to dla uczniów pewnego rodzaju urozmaiceniem szkolnej codzienności. Wielu z nas, przeżywało swoje pierwsze zauroczenie właśnie kimś, kto chodził do tej samej szkoły. Szkolne walentynki i organizowana poczta mogła okazać się świetnym pomysłem na wyznanie swoich uczuć.

Dzień Kobiet
W tym dniu uczniowie składali życzenia wszystkim kobietom. Mężczyźni życzyli Paniom wszystkiego dobrego, Panie dostały też piękne tulipany. Dziękujemy.

„Bądź Eko”
Akcja ekologiczna, w której uczniowie zbierali zużyte telefony, zostały one przekazane do profesjonalnego recyklingu. Biorąc udział w tej akcji chcieliśmy podkreślić, że dbamy o nasze środowisko. Zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.

„Żyj smacznie i zdrowo”
Szkoła przyłączyła się też do akcji „Żyj smacznie i zdrowo” której celem było przekonanie wszystkich uczniów, że wystarczy zmienić nawyki żywieniowe, by zapomnieć o problemach ze skórą, zmęczeniu czy trudnościach z nauką. W szkole i poza szkołą można jeść i smacznie i zdrowo.  Celem akcji było przekazanie uczniom szkół gimnazjalnych, w atrakcyjnej formie, zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do pierwszych eksperymentów w kuchni i wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków oraz zwrócenie ich uwagi na ważne problemy społeczne takie, jak marnowanie żywności, energii czy wody.

Wielkanoc
Z okazji świąt wielkanocnych uczniowie przygotowali kartki, które wysłali do nauczycieli emerytowanych, ale również do przedstawicieli władz. Nauczyciele oprócz życzeń mogli poczęstować się pysznymi czekoladowymi jajeczkami.

Tańce na przerwach
Gdy sprzyjała pogoda na przerwach uczniowie słuchali muzyki, ale też tańczyli tradycyjny już taniec belgijski. Muzyka i taniec w idealny sposób relaksują, pomagają odreagować stres dlatego uważamy, że jest niezbędna w naszej szkole.

Dzień Sportu
W ostatnim tygodniu czerwca uczniowie uczestniczyli w turnieju w piłce siatkowej. Każda klasa wytypowała drużyny do walki o I miejsce. Zwycięscy zagrali z drużyną nauczycieli, tj. klasa VI i klasa III a Gimnazjum. Promujemy zdrowy styl życia, a przecież „Sport to zdrowie”.

Koniec roku szkolnego – podziękowania za pracę w Samorządzie Uczniowskim
Zakończenie roku szkolnego, to czas podsumowania całorocznej pracy. Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim uczniom za całoroczną współpracę. Szczególne podziękowanie kieruję do przewodniczącego szkoły – Bartłomieja Dudka, który zawsze z uśmiechem, życzliwością, w pełni angażował się w pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego.

Opiekun SU
mgr Renata Frączek

Wyświetleń: 2785
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne