Koło matematyczne


 „Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat”

Galileusz

Na terenie naszej szkoły jest prowadzone koło matematyczne. Uczniowie na zajęciach utrwalają i pogłębiają wiedzę matematyczną i zdobywają nową, kształtują umiejętności abstrakcyjnego myślenia i logicznego rozumowania poprzez ciekawe gry matematyczne i nie tylko. Rozwijają umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, analizowania i wnioskowania. Uczestnicy co roku  mogą sprawdzić swoje umiejętności w konkursach takich jak: Małopolski Konkurs Matematyczny, Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny oraz Szkolny Konkurs Matematyczny „Myślę i liczę”.

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w innowacji pedagogicznej o nazwie Projekt „MATEMATYKA INNEGO WYMIARU – organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży” autorstwa Firmy Edukacyjno-Wydawniczej ELITMAT Dariusz Kulma z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Poniższa prezentacja przedstawia realizację innowacji.

Matematyka Innego Wymiaru - prezentacja

Członkowie koła matematycznego brali udział w wyjazdach do Krakowa i Nowego Sącza na Noc Naukowców. Do późnych godzin wieczornych uczestniczyli w pokazach, eksperymentach, spotkaniach z naukowcami i konkursach. Podczas tych spotkań uczniowie mogli się przyjrzeć pracy naukowców z bliska, każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Do domu wszyscy wracali  w znakomitych nastrojach, z nadzieją na wyjazd na kolejną Noc Naukowców za rok. 

Noc Naukowców 2013

Noc Naukowców 2014 

Noc Naukowców 2015

Noc Naukowców 2016

Noc Naukowców 2017, 2018, 2019

Członkowie koła od paru lat przygotowują i aktywnie uczestniczą w organizowanych w naszej szkole Dniach Matematyki. Prowadzą warsztaty i pokazy dla swoich kolegów.

Opiekunowie: mgr Małgorzata Warzecha, mgr Katarzyna Strug, mgr Grażyna Kunicka, mgr Małgorzata Dunikowska

Galeria zdjęć:
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne