Koło językowo-teatralne

Szkolne koło językowo-teatralne ‘’The Globe”

Od wielu lat działa w szkole podstawowej koło teatralne, w którym uczniowie przygotowują przedstawienia  w języku angielskim. Założycielem koła jest nauczycielka j. angielskiego mgr R. Szewczyk, która ukończyła anglistykę, fakultatywne studium małych form scenicznych i posiada tytuł zawodowy muzyka-wokalisty. Uczniowie widzą sens uczenia się języka używając go w konkretnych życiowych sytuacjach dlatego chętnie uczęszczają na zajęcia. Członkowie koła corocznie uczestniczą w małopolskim przeglądzie teatrów językowych w Krakowie. Organizują również przedstawienia dla swoich kolegów i rodziców. 

Z okazji europejskiego dnia języków obcych członkowie koła językowo-teatralnego ‘’The Globe” przygotowali przedstawienie na temat tolerancji. Przedstawienie przygotowane przez uczniów klas piątej i szóstych nosiło tytuł ‘’The elephant’s child”. Scenariusz przedstawienia został oparty na opowiadaniu Rudyarda Kiplinga pod tym samym tytułem  a obejrzeli je uczniowie klas od 0 do VI szkoły podstawowej.                                                                                                               

mgr Renata Szewczyk

W roku szkolnym 2011/12 członkowie koła językowo-teatralnego szkoły podstawowej ’’The Globe” po raz trzeci uczestniczyli w wojewódzkim przeglądzie-konkursie  teatrzyków językowych szkół podstawowych i gimnazjów w Krakowie.
W dniu 23 maja uczniowie klasy V wystąpili  obok kilkudziesięciu innych zespołów z województwa małopolskiego przestawiając bajkę p.t. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w języku angielskim. Wyjazd do Krakowa został połączony z wyjazdem do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, w którym członkowie koła podziwiali ciekawe okazy kwiatów, krzewów i drzew. 
W dniu 29 maja 2012  członkowie koła językowego wystąpili przed swoją własną publicznością- uczniami szkoły podstawowej w Mordarce. Wszyscy już uczniowie  uczą się języka angielskiego. Uczestnicząc w przedstawieniu członków koła językowo-teatralnego  mieli więc okazję sprawdzić swoją wiedzę w praktyce

W roku szkolnym 2012/2013 członkowie koła językowo- teatralnego spotykali się raz w tygodniu pracując nad przedstawieniem o Lechu, Czechu i Rusie. Legendę tą pokazali swoim młodszym i starszym kolegom  ze szkoły podstawowej w dniu języków obcych 19 czerwca. Wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego słuchając i oglądając przedstawienie w języku angielskim i polskim. Oto kilka zdjęć z przedstawienia:

Galeria zdjęć:
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne