Koło redakcyjne

Koło redakcyjne "Figielek"


„Figielek” to gazetka Szkoły Podstawowej w Mordarce. Pierwszy numer powstał w 2005 roku. Do tej pory wydano 50 numerów. Obecnie gazetka wydawana jest zarówno w formie papierowej, tradycyjnej jak i elektronicznej. To czasopismo, w którym poruszane są tematy interesujące zarówno dla uczniów, pracowników szkoły jak i rodziców. Ma ono na celu: rozbawić, pouczyć, zainteresować i wzruszyć. Stałe działy w pisemku to: aktualności, twórczość uczniów, temat miesiąca, humor, ciekawostki, krzyżówki, czas na refleksję, połam język. W gazetce obok różnorodnej tematyki znajdują się różne formy wypowiedzi jak: sprawozdanie, wywiad, sondaż, fraszka, bajka, wiersz, scenariusz, opowiadanie, zagadka, życzenia. 
W szkolnej bibliotece znajdują się wszystkie archiwalne numery „Figielka”.         

Od początku istnienia gazetki najbardziej aktywnymi jej redaktorami byli: Agnieszka Mąka, Monika Wojtas, Sylwia Dutka, Monika Uryga, Katarzyna Słowiak, Kinga Baszczuk, Patrycja Koper, Ewelina Janik, Anna Górka, Monika Grzesik, Angelika Dąbrowska, Krzysztof Szubryt, Gabriela Twaróg, Justyna Mikołajczyk, Krzysztof Jasica, Krzysztof Papież, Krzysztof Niezabitowski, Damian Stypuła, Julia Niemiec, Patryk Lupa, Katarzyna Olesiak, Agnieszka Jędrzejek, Aleksandra Stypuła, Patrycja Dunikowska, Anna Pawlik, Marta Dudek, Wiktoria Słowiak, Renata Słowiak, Faustyna Opiela, Weronika Król, Oliwia Włodarczyk, Gabriela Jasica, Anna Czachura, Anna Król, Zofia Hada, Julia Budka, Julia Szubryt, Karolina Zastrzeżyńska, Julia Kozdroń, Natalia Ćwik, Natalia Śmierciak, Joanna Twaróg, Patrycja Abram, Magdalena Chaniecka.

Praca w kole uczy, bawi, rozwija twórcze myślenie i wyobraźnię małych redaktorów. I co ważne – przebiega w przyjemnej, radosnej, twórczej atmosferze. 

Uczniowie działający w kółku redakcyjnym odnosili różne sukcesy, takie małe, ale ważne dla każdego z nich jak np. poprawa poziomu ich wypracowań, wiara we własne możliwości, otwartość, uspołecznienie, lepsze oceny z języka polskiego, ale i większe. Dzieci zdobywały także nagrody pozaszkolne, gdyż pisemko ma  na swoim koncie różne osiągnięcia:  

• W roku szkolnym 2009/2010 zajęło I miejsce w Powiatowym Konkursie Gazetek Szkolnych organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej.  
www.limanowa.in/aktualnosci/na...

• W roku szkolnym 2010/2011 osiągnęło w tym samym konkursie II miejsce, natomiast dzieci prezentujące swoją pracę na tymże konkursie zajęły I miejsce.  
www.limanowa.naszemiasto.pl/li...

• 29 marca  roku szkolnego 2011/2012 zdobyło II miejsce w konkursie jw.  
www.sadeczanin.info/kultura-ed...

• W roku szkolnym 2015/2016 - pisemko otrzymało wyróżnienie w Małopolskim Konkursie Gazetek Szkolnych "Prasówka", znajdując się w gronie 5 finalistów. 
www.spmordarka.pl/wydarzenia/g...
www.gminalimanowa.pl/aktualnos...

• W roku szkolnym 2018/2019 gazetka „Figielek” znalazła się w gronie laureatów XXV Ogólnopolskiego Konkursu na Gazetę Szkolną „NASZA GAZETA”, zajmując II miejsce
www.spmordarka.pl/wydarzenia/f...

Zapraszamy do współpracy!
Opiekun redakcji mgr Ewa Zelek


Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne