Projekt „ zielona szkoła”
E-dziennik
Plan lekcji
Szkolny blog
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Facebook
Bezpieczne wakacje
Projekt „ zielona szkoła”
20 Czerwiec 2013

Projekt „ zielona szkoła” zakończony powodzeniem

       Realizacja projektu „zielonej szkoły”, odbyła się w nadmorskim kurorcie Jarosławiec w dn. od 23.05 do 02.06 2013 roku. Pomysł realizacji projektu zrodził się już w czerwcu ubiegłego roku. Wynikał on z zainteresowania tą formą samych uczniów, ale także z pomysłu na nowatorskie, inne podejście do realizacji podstawy programowej. Uczniowie takich szkół jak nasza, w wielu przypadkach pozbawieni są możliwości osobistego uczestnictwa w zdobywaniu i przyswajaniu wiedzy. Kontakt z muzeum, kinem, walorami krajobrazowymi i przyrodniczymi Polski jest każdorazowo związany z wyjazdem.

 Projekt „ zielona szkoła” zakończony powodzeniem

       Realizacja projektu „zielonej szkoły”, odbyła się w nadmorskim kurorcie Jarosławiec w dn. od 23.05 do 02.06 2013 roku.
Pomysł realizacji projektu zrodził się już w czerwcu ubiegłego roku. Wynikał on z zainteresowania tą formą samych uczniów, ale także z pomysłu na nowatorskie, inne podejście do realizacji podstawy programowej. Uczniowie takich szkół jak nasza, w wielu przypadkach pozbawieni są możliwości osobistego uczestnictwa w zdobywaniu i przyswajaniu wiedzy. Kontakt z muzeum, kinem, walorami krajobrazowymi i przyrodniczymi Polski jest każdorazowo związany z wyjazdem. To oczywiście kosztuje. Kumulacja zajęć tego typu zrealizowanych przez przeżywanie, badanie, poznawanie podczas pobytu na „zielonej szkole” jest nie do przecenienia, a koszt pomniejszony do minimum. Nie mniej ważnym atutem przemawiającym za organizacją takiego wyjazdu było wdrażanie uczniów do samodzielności, odpowiedzialności oraz umiejętności współdziałania w gronie rówieśników i pogłębiania relacji między nimi. Emocjonalne przeżywanie wyjazdu miało ogromny wpływ na zdrowie i pozwoliło w sposób właściwy zorganizować wypoczynek.

       Zajęłam się zatem przygotowaniem projektu „zielonej szkoły” po uzyskaniu aprobaty dyrektora mgr Pawła Ciuły i władz gminy z Wójtem Władysławem Pazdanem na czele. Po opracowaniu programu, określeniu kosztów i miejsca wyjazdu rozpoczęłam poszukiwania sponsorów, którzy wsparliby nasz pomysł, tym bardziej, że chcieliśmy, aby uczestnikami wyjazdu była młodzież, której najczęściej nie jest stać na taki wypoczynek. Wielkie serce okazali Ci, których o pomoc prosiliśmy i bez których wyjazd nie byłby możliwy. W tym miejscu jeszcze raz dziękuję za wsparcie, a loga darczyńców umieszczamy poniżej. Realizacja projektu nie byłaby możliwa bez zaangażowania nauczycieli, którzy bezinteresownie uczestniczyli w realizacji projektu, jako opiekunowie, tj.: mgr Edyta Odziomek, mgr Barbara Młynarczyk, odbywający praktyki Krzysztof Trojanowski i ja Kazimiera Biernat.

       Pobyt w ośrodku wypoczynkowym „Rafa” w Jarosławcu pozostawił niezapomniane wrażenia. Baza noclegowa, żywieniowa w pełni zaspokoiła nasze oczekiwania. Dodatkowe wyposażenie w postaci krytego basenu, sali: świetlicowej, wykładowej, dyskotekowej, do ćwiczeń i gier sportowych uatrakcyjniły nasz pobyt. Niezapomniane pozostaną wycieczki do Darłowa, Darłówka, Ustki i Słowińskiego Parku Narodowego na wydmy. Krajobraz nadmorski zachwycał swym pięknem nie tylko o zachodzie słońca, a pogoda okazała się dla nas łaskawa, bo nie padało i zdążyliśmy złapać trochę słoneczka, a także dużo jodu podczas bryzy od morza, która żegnała nas ostatniego dnia. Podróż pociągiem dla gimnazjalistów nie była nie tylko kłopotliwa, ale dla części, która w ten sposób podróżowała po raz pierwszy, okazała się wielką atrakcją. Więcej informacji o „zielonej szkole’ możecie znaleźć na stronie szkoły w zakładce wycieczki, a także na profilu szkoły na facebooku.

       Poniżej umieszczamy informacje o sponsorach, od których uzyskaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 8360 złotych i pokrycie kosztu przejazdu autokarem do Krakowa, który odwoził nas na pociąg. Wsparły nas nie tylko instytucje samorządowe, GOP, Urząd Gminy Limanowa, szkolne SKO, przedsiębiorstwa prywatne, a było ich 17, ale także 3 osoby prywatne  wsparły nasz projekt, co złożyło się na  wspomnianą kwotę. Zebrane fundusze zostały bardzo racjonalnie wykorzystana, w związku z czym całkowity koszt pobytu dziecka na „zielonej szkole” wyniósł 450 zł. Część uczniów skorzystała z dofinansowania, a byli i tacy, którym pokryliśmy pobyt w całości.


Kazimiera Biernat


 A oto loga tych firm:

Urząd Gminy Limanowa       

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Wydział Spraw Obywatelskich

   "Walek"

LIMEX F.H.U. STEFAN ŚMIERCIAK

"Smrek" Firma PUH Bogusław Jasica

"Kapitol" PPUH

"Kasztanek" Sp. j. PHU

"Lekastom" Gabinet Lekarski Joanna Michalik

Wyświetleń: 901
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne