Już po raz szósty uczniowie uczestniczyli w pokazach, eksperymentach, spotkaniach z naukowcami i konkursach. Na początku uczniowie wzięli udział w widowiskowym pokazie związanym z ciekłym azotem. Każdy z uczestników mógł zobaczyć, jak ekstremalnie niskie temperatury wpływają na otoczenie, jak zmieniają właściwości fizycznych przedmiotów np. gumowej rurki czy balonów. Uczniowie byli zachwyceni, gdy kapusta i róża były rozbijane jak szkło.
Kolejnym punktem programu był udział w zajęciach pt. „Chemia a środowisko”. Uczniowie dowiedzieli się, jak rozpoznać rodzaje i jakość różnych rodzajów wody, co jest istotne w ocenie jej dalszego wykorzystania. Podczas pokazów wykorzystany został wielofunkcyjny analizator z elektrodami, a także testy do szybkiego oznaczania wybranych wskaźników. Podczas Nocy Naukowców uczniowie wzięli udział także w konkursie matematycznym dla uczniów klas czwartych i piątych szkoły podstawowej. Zajęli: II miejsce – Albert Chudy z kl. Vb, III miejsce – Paulina Szewczyk z kl. Va. Dużą atrakcją okazał się żyroskopowy symulator dla kierujących. Kto chciał mógł przekonać się na własnej skórze, jak reaguje ciało podczas dachowania samochodem. Uczestnicy wyprawy odwiedzili również laboratorium, gdzie z wielkim zaciekawieniem obejrzeli pokaz programowalnych robotów.
Podczas Małopolskiej Nocy Naukowców uczniowie mogli się przyjrzeć pracy naukowców z bliska, każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Uczestnicy wyprawy otrzymali także drobne upominki: baloniki z helem,odblaski, słodką krówkę i loda. Do domu wszyscy wracali w znakomitych nastrojach, z nadzieją na wyjazd na kolejną Noc Naukowców za rok.
Organizatorzy wyjazdu:
Małgorzata Dunikowska
Katarzyna Strug
Małgorzata Warzecha