Grudniowa praca Samorządu Uczniowskiego
E-dziennik
Plan lekcji
Szkolny blog
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Facebook
Bezpieczne wakacje
Grudniowa praca Samorządu Uczniowskiego
10 Styczeń 2016

Grudniowa praca Samorządu Uczniowskiego

       Jak co roku 6 grudnia odwiedził nas Św. Mikołaj wraz ze swoim grzecznym aniołkiem i nieco strasznym diabełkiem. Diabełek sprawdzał, czy aby na pewno wszyscy byli grzeczni. Na szczęście Święty miał dla wszystkich fantastyczne prezenty.  Po wizycie Mikołaja Samorząd Uczniowski udekorował szkolną choinkę, która zdobi nasz korytarz. W tym roku pojawiła się też dość nietypowa choineczka na gazetce SU, powstała ona z odrysowanych i wyciętych z papieru kolorowego rączek.

Grudniowa praca Samorządu Uczniowskiego

       Jak co roku 6 grudnia odwiedził nas Św. Mikołaj wraz ze swoim grzecznym aniołkiem i nieco strasznym diabełkiem. Diabełek sprawdzał, czy aby na pewno wszyscy byli grzeczni. Na szczęście Święty miał dla wszystkich fantastyczne prezenty. Mamy nadzieję, że Mikołaj za rok również do nas chętnie przybędzie.

     Po wizycie Mikołaja Samorząd Uczniowski udekorował szkolną choinkę, która zdobi nasz korytarz. W tym roku pojawiła się też dość nietypowa choineczka na gazetce SU, powstała ona z odrysowanych i wyciętych z papieru kolorowego rączek.Te choinkowe „rączki” przygotowywały dzieci ze Szkoły Podstawowej. Zatem można śmiało powiedzieć, że każdy uczeń ozdobił tę choinkę. Dzieci były bardzo zadowolone, z dumą i radością oglądają swoje wspólne dzieło.

     Po raz pierwszy w tym roku zorganizowaliśmy konkurs na „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”. Uczniowie z każdej klasy mieli za zadanie wykonać stroik, który 21 grudnia należało przynieść do szkoły. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia; kształtowanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej oraz rozwijanie zdolności manualnych; propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Bożego Narodzenia; stworzenie okazji do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia stroików bożonarodzeniowych; stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych; umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

     Łącznie w konkursie wzięło udział 19 osób (10 ze Szkoły Podstawowej i 9 osób z Gimnazjum). Cieszymy się, że prawie z każdej klasy znalazł się ktoś, kto przygotował stroik.  21 grudnia komisja w składzie: Pan Dyrektor mgr Paweł Ciuła, Opiekun SU - Pani mgr Renata Frączek oraz Pani Pedagog mgr Alina Górszczyk miała nie lada wyzwanie. Wybór był ciężki, gdyż każdy stroik był piękny. Ocenialiśmy oryginalność kompozycji; pomysłowość; estetykę wykonania; wykorzystanie materiałów naturalnych; wkład pracy; samodzielność wykonania oraz kolorystykę. Wyniki konkursu prezentują się następująco:

Szkoła Podstawowa:
I miejsce – Martyna Frączek kl. IV
II miejsce – Paulina Malec kl. II a
III miejsce – Zofia Mąka kl. I b
Gimnazjum:
I miejsce – Marcelina Grzyb kl. II B
II miejsce – Klaudia Odziomek kl. II B
III miejsce – Łukasz Król i Miłosz Hebda kl. I A
Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową:
Szkoła Podstawowa:
Klasa O „b” – Antoni Mąka
Klasa I b – Zofia Mąka
Klasa II a – Paulina Malec, Aleksandra Kaim,  Alicja Mrowca
Klasa III b – Małgorzata Jędrzejek, Anna Filipek
Klasa IV – Martyna Frączek
Klasa V a – Mateusz Jędrzejek
Klasa V b – Patrycja Nawalaniec
Gimnazjum:
Klasa I A: - Łukasz Król, Miłosz Hebda, Alicja Łyszczarz
Klasa I B: - Przemysław Lizut
Klasa II A: - Bartłomiej Chudy, Jakub Fiejtek, Zuzanna Szewczyk
Klasa II B: Marcelina Grzyb, Klaudia Odziomek

      Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród - Panu Dyrektorowi oraz Radzie Rodziców przy Zespole Szkół w Mordarce. Wszyscy uczniowie zasłużyli na gratulacje i pochwały, gdyż każdy stroik był naprawdę wyjątkowy.

     Grudzień to czas składania życzeń świątecznych, stąd Samorząd Uczniowski przygotował kartki bożonarodzeniowe, między innymi dla emerytowanych nauczycieli i pracowników obsługi. 21 grudnia wybraliśmy się ze świątecznymi życzeniami do pracowników organu prowadzącego, emerytowanej Pani Dyrektor Danuty Bulandy oraz partnerów szkoły. Uczniowie złożyli również świąteczne życzenia Dyrekcji, nauczycielom uczącym oraz wszystkim pracownikom podczas wigilii szkolnej.

     Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom zaangażowanym w pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Mam nadzieję, że Nowy Rok przyniesie Wam jeszcze więcej zapału do pracy. Wesołych Świąt!


mgr Renata Frączek

Wyświetleń: 2760
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne