Głośne czytanie w oddziale przedszkolnym
E-dziennik
Plan lekcji
Szkolny blog
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Facebook
Bezpieczne wakacje
Głośne czytanie w oddziale przedszkolnym
07 Lipiec 2014

Głośne czytanie w oddziale przedszkolnym

       W roku szkolnym 2013/14 w terminie od listopada do czerwca zorganizowane zostały spotkania dzieci z oddziału przedszkolnego z zaproszonymi gośćmi w ramach głośnego czytania dzieciom. Pierwszym gościem był Pan dyrektor mgr Paweł Ciuła. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanego opowiadania, a następnie udzielały odpowiedzi na pytania Pana dyrektora dotyczące wysłuchanego tekstu. Na grudniowe spotkanie zaproszona została siostra Paulina Parandowska....

      

Głośne czytanie w oddziale przedszkolnym

      W roku szkolnym 2013/14 w terminie od listopada do czerwca zorganizowane zostały spotkania dzieci z oddziału przedszkolnego z zaproszonymi gośćmi w ramach głośnego czytania dzieciom.
       Pierwszym gościem był Pan dyrektor mgr Paweł Ciuła. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanego opowiadania, a następnie udzielały odpowiedzi na pytania Pana dyrektora dotyczące wysłuchanego tekstu. Przedszkolaki miały do wykonania również pracę w grupach- ułożenie i przyklejenie puzzli z wizerunkami bohaterów opowiadania. Każda grupa zasługiwała na pochwałę za wspaniale wykonaną pracę! Dla uczestników spotkania było przygotowane smaczne „co nieco”
       Na grudniowe spotkanie zaproszona została siostra Paulina Parandowska. Przedstawiła dzieciom historię o św. Mikołaju. Przedszkolaki wykazały się dobrą pamięcią i umiejętnością skupienia- prawidłowo odpowiadały na pytania. Ku wielkiej uciesze dzieci, siostra przybyła do nich z instrumentem, salę wypełnił śpiew i dźwięk gitary.
       W miesiącu styczniu odwiedził nas Pan leśniczy Jakub Zygarowicz. Przygotował  przedszkolakom opowiadanie o małym jelonku. Treść opowiadania jak i sama praca Pana leśniczego zaciekawiły dzieci. Były one bardzo chętne do zadawania pytań. Zaproszony gość wręczył dzieciom upominki oraz pozostawił piękne puzzle i książeczki o tematyce związanej z jego pracą.
       W lutym odwiedzili nas panowie strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej. Po przeczytaniu fragmentów książeczki pt. „Ostrożnie z ogniem” zapoznali  dzieci z zawodem który wykonują, porozmawiali o niebezpieczeństwach zagrażających dzieciom i dorosłym oraz o sposobach ich zapobiegania. Przedszkolaki miały okazje zobaczyć jak wygląda strój strażaka oraz samochód straży pożarnej wraz z jego wyposażeniem. Zajęcia były bardzo ciekawe i absorbujące.
       W marcu odwiedziła nas Pani dietetyk Wiesława Bubula. Głównym tematem spotkania było zdrowe odżywianie się. Pani dietetyk po przeczytaniu opowiadania o niedźwiadku, porozmawiała z przedszkolakami o swojej pracy oraz  omówiła z nimi piramidę żywienia. Dzieci były bardzo aktywne, a po udzieleniu dobrych odpowiedzi  mogły poczęstować się zdrową przekąską.
       Kwietniowe spotkanie zaszczyciła swoją obecnością Pani pedagog mgr Alina Górszczyk. Przygotowała dla dzieci wspaniałe zajęcia, które nie tylko uczyły skupienia uwagi, umiejętności wypowiadania się, ale także współdziałania z innymi dziećmi. Nie zabrakło wspólnych zabaw w radosnej atmosferze.
       W miesiącu maju dzieci odwiedził  ksiądz Tomasz Szewczyk. Przyniósł przedszkolakom kilka ciekawych książeczek, które mogliśmy wykorzystać podczas kolejnych zajęć oraz medaliki dla każdego dziecka. Po przeczytaniu opowiadania o chłopcu imieniem Franek, ksiądz Tomasz rozmawiał z dziećmi na temat swojej posługi kapłańskiej. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i wesołej atmosferze.
       Na ostatnie spotkanie przybyła do nas emerytowana Pani dyrektor mgr Danuta Bulanda. Przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Franklin mówi „Kocham Cię”. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały czytanego tekstu. Nasz gość zwrócił dzieciom szczególną uwagę na  to, jak ważne jest okazywanie uczuć, wdzięczności osobom bliskim, nie tylko za pomocą prezentów, ale przede wszystkim miłych słów, uczynków, gestów. Było to bardzo wartościowe  spotkanie.

        Dziękujemy raz jeszcze wszystkim zaproszonym gościom za przybycie!


mgr Maria Salamon

Wyświetleń: 2514
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne