Ferie W ZS w Mordarce z projektem „NA WŁASNE KONTO”
E-dziennik
Plan lekcji
Szkolny blog
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Facebook
Bezpieczne wakacje
Ferie W ZS w Mordarce z projektem „NA WŁASNE KONTO”
31 Styczeń 2016

Ferie  W ZS w Mordarce z projektem „NA WŁASNE KONTO”

       Pojawiła się już informacja na Facebook’u  na stronie gminy Limanowa o realizacji projektu, którego I etap realizowany jest w pierwszym tygodniu ferii. Wielu mówiło :-„ferie, a wy będziecie się uczyć?” -Tak, tylko, że nie do końca jest to nauka. Raczej zabawa, która pozwala poszerzyć wiadomości, a zwłaszcza  zdobyć nowe umiejętności poprzez działanie: zabawę, wycieczki, wywiady, inscenizację itp. A zatem miło spędzamy czas.

Ferie  W ZS w Mordarce z projektem „NA WŁASNE KONTO”

       Pojawiła się już informacja na Facebook’u  na stronie gminy Limanowa o realizacji projektu, którego I etap realizowany jest w pierwszym tygodniu ferii. Wielu mówiło:
-„ferie, a wy będziecie się uczyć?”
-Tak, tylko, że nie do końca jest to nauka.
Raczej zabawa, która pozwala poszerzyć wiadomości, a zwłaszcza  zdobyć nowe umiejętności poprzez działanie: zabawę, wycieczki, wywiady, inscenizację itp. A zatem miło spędzamy czas.

       Może kilka informacji o samym projekcie. Jako jedyna szkoła w powiecie uczestniczymy w projekcie „Na własne konto”, dzięki temu, że to Gmina, jako instytucja zgłosiła się do tego projektu.    Organizatorem jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, a partnerem Narodowy Bank Polski. Program projektu zakłada realizację pięciu modułów: podstawy przedsiębiorczości, aktywność gospodarcza, pieniądze i bankowość, oszczędzanie i inwestowanie, biznesplan-marketing-reklama.     W Warszawie odbyło się szkolenie nauczyciela prowadzącego, którym zostałam, a następnie zebraliśmy grupę chętnych uczniów.

        A teraz o tym jak realizujemy projekt: W dniach od 18 do 22 stycznia 2016 r.  odbywały się zajęcia prowadzone przy wsparciu studentki dziennikarstwa Eweliny Brzozowej. Miło spędzaliśmy  czas ucząc się poprzez zabawę: gry edukacyjne, symulacje,  debaty za i przeciw,  dramy, a także podczas wycieczek. Jedną z nich była wizyta u przedsiębiorcy. Była to wizyta  u Pana Walentego Szubryta właściciela firmy „Walek” i współwłaściciela firmy „Stalkomplet”. Nie tylko poznaliśmy strategię prowadzenia firm  zarówno handlowej, usługowej i  produkcyjnej. Poznaliśmy walory różnych zawodów, od sprzątaczki, ekspedientki, kucharki, kelnera, księgowej, kadrowej, spawacza, tokarza, lakiernika, a także przedsiębiorcy.
       Kolejną wycieczką była  wizyta w gminie, gdzie poznaliśmy  strategię rozwoju jej przedsiębiorczości. Ciekawe informacje jakie przekazał nam Sekretarz, Pan Marek Ziaja okazały się niewystarczające. Nie tyle nie zaspokoiły, co raczej rozbudziły zainteresowanie naszych uczniów. Nie jest to jednak nic dziwnego, skoro są to zajęcia z przedsiębiorczości. Rezultat był fenomenalny, skoro na ten temat uczniowie prowadzili rozmowy nawet z rodzicami.
       Tego samego dnia byliśmy także w banku - dokładnie Banku Pekao SA w Limanowej. Tam poznamy produkty bankowe oraz mobilność finansową, która dzisiaj staje się niezbędna. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także maszynka do liczenia pieniędzy oraz informacje związane z nowatorskim zabezpieczeniami polskich banknotów.
       I etap zajęć zakończył się informacjami na temat oszczędzania i inwestowania. Myślę, ze rodzice śmiało mogą powierzyć planowanie budżetu rodzinnego uczestnikom projektu, ale radzę żeby nie pozwalać im na inwestowanie na giełdzie. To niech już robią NA WŁASNE KONTO jak dorosną.

       Zainteresowanych projektem odsyłamy do strony internetowej  projektu „Na własne konto”, gdzie  po kliknięciu w zakładkę „Program w Polsce” pojawi się mapka Polski . Klikając w województwo małopolskie pokaże się 16 punkcików . W centralnym miejscu znajduje się ikonka  naszej szkoły, pod którą możecie odnaleźć prowadzonego przez nas bloga. Są także informacje na Facebook’u  „Na własne konto”

       Zapewne jeszcze się przypomnimy, bo w drugim etapie będziemy potrzebować wsparcia w głosowaniu jak największej liczby osób i myślę, że będziemy mogli na Was liczyć.


Nauczyciel prowadzący
Kazimiera Biernat

Wyświetleń: 847
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne