W przeciągu trzech dni: 18 - 20 kwietnia uczniowie klas trzecich sprawdzali stopień opanowania wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych i języków obcych. W pierwszym dniu uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego oraz z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Część matematyczno-przyrodnicza składa się z zadań z zakresu matematyki oraz zadań z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii...
W przeciągu trzech dni: 18 - 20 kwietnia uczniowie klas trzecich sprawdzali stopień opanowania wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych i języków obcych. W pierwszym dniu uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego oraz z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Część matematyczno-przyrodnicza składa się z zadań z zakresu matematyki oraz zadań z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. W części dotyczącej języka obcego nowożytnego gimnazjalista zdaje jeden z języków, którego uczył się w gimnazjum jako przedmiotu obowiązkowego. Ta część egzaminu ma dwa poziomy: podstawowy i rozszerzony. Niewątpliwie są to jedne z najbardziej stresujących dni dla uczniów. Egzamin gimnazjalny jest bardzo ważny. Mimo iż nie można go nie zdać, to jest on przepustką do szkoły ponadgimnazjalnej. Na efekty swojej pracy, czyli wyniki z egzaminów niestety trzeba poczekać aż do czerwca. Cierpliwości zatem!
Póki co, wszyscy jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że nasi uczniowie dostaną się do wymarzonych szkół ponagimnazjalnych.
Wychowawcy klas trzecich