Dzień Języków Obcych 2016
E-dziennik
Plan lekcji
Szkolny blog
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Facebook
Bezpieczne wakacje
Dzień Języków Obcych 2016
18 Listopad 2016

Dzień Języków Obcych 2016

"Mówienie w jakimś języku jest poznawaniem świata" - Frantz Fanon. W naszej szkole niedawno obchodziliśmy  Europejski Dzień Języków. Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia. Na gazetce szkolnej pojawiły się ciekawe informacje i fakty dotyczące języków obcych. Uczniowie mogli sobie również przypomnieć  słówka dotyczące wartości w życiu człowieka.

Dzień Języków Obcych 2016

"Mówienie w jakimś języku jest poznawaniem świata" - Frantz Fanon

        W naszej szkole niedawno obchodziliśmy  Europejski Dzień Języków. Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia. Na gazetce szkolnej pojawiły się ciekawe informacje i fakty dotyczące języków obcych. Uczniowie mogli sobie również przypomnieć  słówka dotyczące wartości w życiu człowieka. Były one zaprezentowane w czterech językach. Niemałym powodzeniem cieszyły się stoiska z farbami do malowania twarzy. Dzieciaki cierpliwie ustawiały się w kolejki by wyjść z nich z barwami narodowymi Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji czy Włoch. Na każdej przerwie rozbrzmiewały także najpiękniejsze piosenki w różnych językach – angielskim, niemieckim, francuskim i włoskim.

       W trakcie kilku dni uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami językowymi. Najmłodsi ochoczo wykonywali rysunki przedstawiające najbardziej charakterystyczne obiekty Wielkiej Brytanii. Poznali również podstawowe informacje na temat Wielkiej Brytanii. Uczniowie klas czwartych mogli sprawdzić swoja wiedzę o krajach europejskich biorąc udział w Konkursie Wiedzy o Krajach Europejskich. Zwycięzcą został uczeń klasy VI b Mariusz Jasica. Wyróżnienia otrzymali: Faustyna Opiela, Patrycja Nawalaniec, Aleksandra Kaim i Karolina Puch. Warto podkreślić, iż wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Włoszech.  Przeprowadzone zostało również  VII szkolne dyktando z j. angielskiego dla gimnazjalistów- ‘’Inaczej słyszę inaczej piszę’’. W kategorii klas trzecich zwycięzcą została Renata Słowiak uczennica kl. III A. W kategorii klas drugich najlepszą była Zuzanna Florek z klasy II B, a w kategorii klas pierwszych najmniej błędów w dyktandzie zrobiła  Karolina Pająk z klasy I B.

       Zorganizowany został również XIII konkurs językowo-plastyczny LOOK, który w kategorii klas czwartych wygrała  Sylwia Mól z klasy IV b a wyróżnienie otrzymała Gabriela Pławecka z klasy IV a. W kategorii klas szóstych zwycięzcą został  Damian Zając z klasy VI a.
W  XI konkursie na projekty językowe uczniowie przygotowywali prace, w klasach szóstych na temat ‘’Wild animals in Poland’’. W tej kategorii zwyciężyła praca uczennicy klasy VI b Anny Król. Zostały również  przyznane dwa miejsca II ex aequo. Otrzymali je Emilia Rusin z kl.VIb i Damian Zając z kl.VI a. Wyróżnienie otrzymał Krystian Stanisławczyk z klasy VI b. W klasach czwartych temat projektu brzmiał ‘’All about me’’. Konkurs zwyciężyła Katarzyna Jasica z kl.IVa. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Cabała z kl.IVb, Magdalena Jasica z kl.IVa, Weronika Śmierciak z kl.IV b i Łukasz Jasica z kl.IVa. Wszystkie nagrody, które uczniowie otrzymali były sponsorowane  przez wydawnictwa podręczników z których korzystają uczniowie Zespołu Szkół w Mordarce.

       W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych członkowie koła językowo-teatralnego ‘’The Globe” przygotowali przedstawienie na temat tolerancji. Przedstawienie przygotowane przez uczniów klas piątej i szóstych nosiło tytuł ‘’The elephant’s child”.Scenariusz przedstawienia został oparty na opowiadaniu  Rudyarda Kiplinga pod tym samym tytułem. Przedstawienie obejrzeli  uczniowie klas od 0 do VI szkoły podstawowej.

       Cały program imprezy cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał sporo emocji wśród uczestników. 

                                                                     
                                                                                                 mgr Alina Górszczyk i mgr Renata Szewczyk

Wyświetleń: 3403
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne