Dzień Języków Obcych 2014
E-dziennik
Plan lekcji
Szkolny blog
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Facebook
Bezpieczne wakacje
Dzień Języków Obcych 2014
07 Lipiec 2014

Dzień Języków Obcych 2014

       17 czerwca po raz kolejny odbył się w naszej szkole  Dzień Języków Obcych. Jego głównym celem było uświadamianie wielorakich korzyści płynących z uczenia się angielskiego, francuskiego, niemieckiego i włoskiego. Kolejnymi celami było zachęcanie do przełamywania barier językowych w używaniu  języków obcych  przed społecznością szkolną i   kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur. Uczniowie naszej szkoły przygotowali pod okiem opiekunów program edukacyjno-rozrywkowy, który pokazali  na hali.


Dzień Języków Obcych 2014

       17 czerwca po raz kolejny odbył się w naszej szkole  Dzień Języków Obcych. Jego głównym celem było uświadamianie wielorakich korzyści płynących z uczenia się angielskiego, francuskiego, niemieckiego i włoskiego. Kolejnymi celami było zachęcanie do przełamywania barier językowych w używaniu  języków obcych  przed społecznością szkolną i   kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur.
       Uczniowie naszej szkoły przygotowali pod okiem opiekunów program edukacyjno-rozrywkowy, który pokazali  na hali. Po powitaniu przez pana dyrektora, cała społeczność uczniowska obejrzała scenki odbywające się w różnych miejscach na świecie. Pokazywały one  sytuacje życiowe, w których znajomość języków obcych jest konieczna. W przedstawiane skecze wplatały się  zarówno muzyka jak i  elementy kulturowe Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch. Skecze przygotowane zostały przez uczniów klasy VI pod opieką pani R. Frączek.
       Prowadzone przez R. Szewczyk koło językowo-teatralne "The  Globe" działa w szkole podstawowej już dziewiąty rok. Jego członkowie, uczniowie klasy V, przygotowali przedstawienie  w języku angielskim. "The Legend of The Warsaw Mermaid’’ ,  czyli historia warszawskiej syrenki, pojawiła się na scenie urozmaicona wieloma piosenkami, które przedstawiały zagadnienia doskonale znane uczniom. Wszyscy oglądający  mogli włączyć się w rymowanki  i  śpiewanki, których słowa umieją  z lekcji języka angielskiego.
       Tradycją Dnia Języków Obcych jest konkurs na projekty. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie przygotowywali prace językowo-plastyczne. Tym razem tematyką projektów  były:
w  kategorii klasa IV -‘’My perfect  day’’ ;
w kategorii klasa V -’’My perfect club’’ ;
 w kategorii klasa VI- ‘’ My perfect school’’
Konkurs jest organizowany przez R.Szewczyk a tegorocznymi zwycięzcami zostali:
Kamila Kuzar z kl. IV,
Katarzyna Pawlik z kl V,
Katarzyna Raczek z kl. VI.
Prace osób nagrodzonych jak również innych uczniów, którzy licznie przygotowali projekty ozdobiły korytarz szkolny i halę.
       Tego dnia odbyło się również podsumowanie konkursów językowych, które odbyły się w naszej  szkole. Dla klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych zorganizowany został KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ. Warto dodać, iż konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Piosenki i rymowanki uatrakcyjniają  i ułatwiają  naukę języka obcego. W czasie programu dnia języków  mogliśmy posłuchać piosenek angielskich w wykonaniu dzieci, które zwyciężyły konkursy
w poszczególnych kategoriach. Były to:

Paulina Malec  - kategoria klas „O”
Weronika  Śmierciak – kategoria klas I
Natalia Dudczyk – kategoria klas II
Małgorzata Jasica  - kategoria klas III
        Uczniowie Gimnazjum nagrodzeni zostali za udział w Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech zorganizowanym przez p. R. Włodarczyk, p. M. Krawczyk i p. A. Górszczyk.

I miejsce otrzymała Julia Niemiec,
II miejsce Zuzanna Łyszczarz,
III miejsce Karolina Pławecka.

Nagrody otrzymali również uczniowie Gimnazjum, którzy uczestniczyli w konkursie „ Król i Królowa Der, Die, Das” z języka niemieckiego oraz w szkolnych dyktandach z języka angielskiego i niemieckiego.
 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

       Ostatnim punktem dnia było obejrzenie drugiej część projektu międzynarodowego  pt.: „Święta i tradycje związane z czterema porami roku w Mordarce- wiosna”. Projekt został  przygotowanym przez uczennice z klasy IB Patrycję Florek i Ilonę Janczyk. Koordynatorem projektu jest R.Szewczyk.
       Na przerwach między lekcjami towarzyszyła nam muzyka wszystkich krajów. Dodatkową atrakcją było malowanie flag poszczególnych państw na twarzach uczniów. Wszyscy mieli również możliwość skosztowania  potraw charakterystycznych dla kuchni angielskiej, niemieckiej i francuskiej. Dzięki temu mogliśmy zjeść francuską bagietkę, napić się  angielskiej herbaty a na deser otrzymaliśmy niemieckie czekoladki.
       Cały program imprezy cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał sporo emocji wśród uczestników. Z pewnością był świetną formę relaksu po długim roku nauki i zachęcił do uczenia się języków obcych.


    GOODBYE !            AUF WIEDERSEHEN !        AU REVOIR  !   ARRIVEDERCI !
Renata Szewczyk              Małgorzata Krawczyk                        Alina Górszczyk
Renata Włodarczyk
Renata Frączek

Wyświetleń: 2551
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne