Certyfikat Szkoła Myślenia Pozytywnego dla naszej szkoły
E-dziennik
Plan lekcji
Szkolny blog
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Facebook
Bezpieczne wakacje
Certyfikat Szkoła Myślenia Pozytywnego dla naszej szkoły
21 Listopad 2018
​Od stycznia 2018 nasza szkoła realizuje projekt „Myślę pozytywnie” w ramach ogólnopolskiego programu certyfikacji szkół jako „Szkoła Pozytywnego Myślenia”. Celem programu jest profilaktyka zdrowia psychicznego oraz upowszechnianie wiedzy na jego temat, kształtowanie konstruktywnych przekonań, postaw, zachowań i stylu życia, budowanie konstruktywnego systemu wartości, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresogennych.

       Projekt finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zakłada realizowanie comiesięcznych zadań przez cały 2018 r., ale daje także możliwość na własne twórcze działania. W ramach programu Instytut Edukacji Pozytywnej przygotował kampanię edukacyjno-informacyjną, z udziałem znanych osób, gwiazd polskiej sceny i estrady, wykorzystującą różnorodne narzędzia i kanały dotarcia do odbiorców: spoty promocyjno-edukacyjne na temat zdrowia psychicznego, webinary „Pozytywny rozwój”, serial „Rodzinka (nie)idealna, artykuły w mediach, e-booki dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Patronat medialny nad kampanią objęły ogólnopolskie gazety i magazyny.
       Nauczyciele realizujący projekt na zajęciach otrzymali pakiet narzędzi edukacyjno-profilaktycznych (ankiety, kursy e-learningowe, prezentacje multimedialne, scenariusze lekcji, algorytmy postępowania, bazę dobrych praktyk, dziennik wdzięczności), cenne i ciekawe gry planszowe, książki, ogólnodostępne w bibliotece szkolnej. Interesujące szkolenia, webinary, filmy ze strony projektu www.myslepozytywnie.pl polecone zostały rodzicom, uczniom i nauczycielom.
       W grudniu 2018 r. odbędą się jeszcze warsztaty dla rodziców, uczniów i nauczycieli, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Dzięki lekcjom z projektem „Myślę pozytywnie” uczniowie poznali swoje mocne strony, dostrzegli zalety pozytywnego patrzenia na świat, budowali konstruktywny system wartości, nauczyli się sposobów radzenia sobie w sytuacjach stresogennych. Dzieci zafascynowały się grą „Imago”, „5 sekund”, „Tik–tak bum”, polubiły „Wymyśl to”, „Dixit”. Dzięki grom planszowym, pracom literackim, plastycznym lepiej współpracują w grupach, starają się ładniej wysławiać, komunikować, bogacą słownictwo i wiedzę o świecie, rozwijają wyobraźnię, ćwiczą refleks, autoprezentację.
       Innym ważnym efektem przeprowadzonych działań był rozwój inteligencji emocjonalnej uczniów. Uczestnicy zrozumieli, czym są emocje, dlaczego nie ma złych emocji, nauczyli się strategii radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz przeżywania tych pozytywnych. Uczniowie nabyli także umiejętność rozwiązywania problemów i podejmowania inicjatyw. Podczas wspólnych gier mieli okazję do przeżycia sukcesu i rozpoznawania własnych osiągnięć. Pozytywne doświadczenia, w znacznym stopniu zwiększyły motywację do nauki oraz przyczyniły się do poprawy ocen. Jest to przede wszystkich zauważalne u uczniów zaniedbanych i doświadczających rozlicznych trudności i porażek. Podejmowane działania miały także wpływ na ogólny pozytywny klimat szkoły - pozytywne relacje pomiędzy nauczycielami i uczniami oraz między uczniami - przyjazna wspierająca atmosfera, prospołeczne nastawienie grup rówieśniczych. Wspólne wyzwania i zabawy  sprawiają uczniom wiele radości i wywołują uśmiech na ich twarzach.

       Realizacja zaplanowanych działań pozwoliła na uzyskanie Certyfikatu „Szkoła Myślenia Pozytywnego”. 

Projekt realizowali nauczyciele: Ewa Zelek, Alina Górszczyk, 
Anna Grzyb, Edyta Odziomek

Galeria zdjęć:
Wyświetleń: 2358
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne