Bałtyk – nasze morze. Wspomnienia z „zielonej szkoły” w Jarosławcu
E-dziennik
Plan lekcji
Szkolny blog
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Facebook
Bezpieczne wakacje
Bałtyk – nasze morze. Wspomnienia z „zielonej szkoły” w Jarosławcu
18 Czerwiec 2017

Bałtyk – nasze morze
Wspomnienia z „zielonej szkoły” w Jarosławcu

       Tytuł naszej relacji z zielonej szkoły nie tylko nawiązuje do  Morza Bałtyckiego, które jest polskim morzem,  lecz raczej do niesamowitego wrażenia, które odnieśliśmy, że jesteśmy jedynymi turystami, właścicielami przepięknych nadbałtyckich plaż. Zapewne zawdzięczamy to terminowi naszego wyjazdu, który przypadał na okres od 11 do 21 maja 2017 roku.

Bałtyk – nasze morze
Wspomnienia z „zielonej szkoły” w Jarosławcu

       Tytuł naszej relacji z zielonej szkoły nie tylko nawiązuje do  Morza Bałtyckiego, które jest polskim morzem,  lecz raczej do niesamowitego wrażenia, które odnieśliśmy, że jesteśmy jedynymi turystami, właścicielami przepięknych nadbałtyckich plaż. Zapewne zawdzięczamy to terminowi naszego wyjazdu, który przypadał na okres od 11 do 21 maja 2017 roku. Być może zawdzięczmy to dość kapryśnej wiośnie, która zniechęcała do takich podróży.  Możemy zatem uważać się za szczęściarzy, bo nie tylko kojąca cisza, wolna przestrzeń, ale przepiękna słoneczna pogoda sprzyjała naszemu wyjazdowi.
       Do projektu przygotowywaliśmy się prawie cały rok, powtarzając sprawdzony przed czterema latami program „zielonej szkoły w Jarosławcu. Ulokowaliśmy się w znanym nam już ośrodku „Rafa”. Podobnie, jak wcześniej , zachwycili nas swoją postawą gospodarze, którzy byli otwarci na nasze potrzeby, a wielokrotnie doradzali i wspierali w organizowaniu pobytu. Trudno tu nie wspomnieć o atrakcjach, z których mogliśmy korzystać: kryty basen, sale: dyskotekowa, wykładowa, boiska do gry w siatkę, kosza, hale do gry w piłkę nożną, miejsce na ognisko. Atutem tego ośrodka jest fakt, że mieści się 100 m od morza, głównego celu naszego wyjazdu. Niezwykłe i zapewne niezapomniane  zachody słońca, a także wschody pozostaną w wyobraźni wszystkich uczestników. Udało się nam zwiedzić Darłowo, Darłówek, płynąć statkiem po morzu, spacerować po „polskiej pustyni” czyli przepięknych wydmach w Słowińskim Parku Narodowym. Zwiedziliśmy Ustkę, spacerując  promenadą ustecką. Niezapomnianym wrażeniem pozostanie kurs żeglarski , który połączony był z żeglowaniem po jeziorze Wicko. Duże wrażenie zrobiło na nas nowatorskie Muzeum Bursztynów w Jarosławcu, a największym wyzwaniem był Park Wodny w Darłówku.
       Faktem, który cieszy zwłaszcza nas wychowawców była przyjemna, koleżeńska atmosfera oraz właściwe zachowanie uczestników. Miło było słyszeć od przewodników, właścicieli atrakcji turystycznych, organizatorów szkoleń, że dawno nie mieli do czynienia z tak zdyscyplinowaną i tak wychowaną młodzieżą. Myślimy, że ten  fakt zadowoli także sponsorów, którzy wsparli nasz projekt, że zainwestowane pieniądze  zostały  właściwie wykorzystane.  W tym miejscu pragnę nadmienić, że uzyskaliśmy wsparcie od  14  darczyńców: instytucji, firm, a także osób prywatnych.  Należeli do nich: Urząd Gminy i   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej, PKS „ Pasyk & Gawron”, PUHP „Stalkomplet” W. Szubryt, S. Bubula, „Interneo” Z. Biedroń, ZUP „Emiter” S. Bieda, P. Lis, „BUDREM” S. Golonka,  „Projektowanie i Nadzór Budowlany”  J. Piwowara, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Limdrog, FHUP „Smrek” H. Jasica i B. Jasica, Niepubliczne Centrum Edukacyjne  Franczyk, E.R. Krasowscy, „Partner-Alma” Stach, Król,  Stacja Obsługi Samochodów Z. Pałka, FHU „ Tobiasz” P. Tobiasz . Serdecznie jeszcze raz dziękujemy Państwu za wsparcie , bo dzięki Wam ten wyjazd dla wielu stał się możliwy, a dla wszystkich był  atrakcyjniejszy cenowo.
       Myślę, że ten wyjazd zaowocuje w przyszłości. Pozwoli odkryć uczniom, jak wiele wiedzy i umiejętności udało się nam przemycić  w ciągu tych wspólnych, niezapomnianych  10 dni.  Zaangażowanie i postawa uczniów  daje nadzieję na przyjemną współpracę w dalszej edukacji, a włożony wysiłek w przygotowanie zostanie  doceniony nie tylko przez władze gminne, czy szkolne, ale także rodziców i samych uczniów.

    Organizatorzy wyjazdu:
Kazimiera Biernat
Alina Górszczyk

Wyświetleń: 3235
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne