Uczniowie naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym realizowali projekt, do którego przystąpili po zgłoszeniu się Urzędu Gminy Limanowa, jako instytucji. Spośród wielu chętnych, zostaliśmy zakwalifikowani do IV edycji tego projektu organizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, z partnerem jakim jest Narodowy Bank Polski. Teraz, jako jedna z 100 szkół w Polsce będziemy rywalizować w konkursie na najlepszy projekt. Wynik jaki uzyskamy zależny jest jednak nie tylko od tego jaki był nasz pomysł na założenie Spółdzielni Uczniowskiej, nie to jak go opracowaliśmy i przedstawiliśmy, ale także od tego, ile głosów zyskamy w głosowaniu internetowym. Z góry dziękujemy tym, którzy za pośrednictwem Facebooka będą chcieli oddawać głosy codziennie w dniach od 5 do 15 maja na nasz projekt. A teraz kilka słów o samym projekcie:
Uczniowie naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym realizowali projekt, do którego przystąpili po zgłoszeniu się Urzędu Gminy Limanowa, jako instytucji. Spośród wielu chętnych, zostaliśmy zakwalifikowani do IV edycji tego projektu organizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, z partnerem jakim jest Narodowy Bank Polski. Teraz, jako jedna z 100 szkół w Polsce będziemy rywalizować w konkursie na najlepszy projekt. Wynik jaki uzyskamy zależny jest jednak nie tylko od tego jaki był nasz pomysł na założenie Spółdzielni Uczniowskiej, nie to jak go opracowaliśmy i przedstawiliśmy, ale także od tego, ile głosów zyskamy w głosowaniu internetowym. My niestety nie możemy głosować na siebie. Zwracamy się zatem do wszystkich, którzy tą informację przeczytają i dojdą do wniosku, że warto nas wesprzeć. Jest to swoiste sprawdzenie czy My jako społeczność lokalna jesteśmy także społecznością obywatelską, gotową aktywnie działać i popierać własne rozwiązania. Z góry dziękujemy tym, którzy za pośrednictwem Facebooka będą chcieli oddawać głosy codziennie w dniach od 5 do 15 maja na nasz projekt.
A teraz kilka słów o samym projekcie:
Był on realizowany w dwóch etapach:
- I etap - polegał na realizacji materiału z zakresu pięciu modułów: podstawy przedsiębiorczości, aktywności gospodarczej, pieniędzy i bankowości, oszczędzania i inwestowania, biznesplanu-marketingu-reklamy. Odbywał się podczas ferii zimowych, a jego realizacja opierała się na symulacji. wycieczkach, wywiadach, grach edukacyjnych – jednym słowem na „zabawie”.
-II etap - polegał na stworzeniu pomysłu na założenie Spółdzielni Uczniowskiej oraz przygotowaniu i opracowaniu wszystkich elementów planu biznesowego. Elementem projektu było także przygotowanie prezentacji własnego pomysłu i jego reklama, na którą liczymy, że obecnie oddacie głosy. Na realizację tej części mieliśmy czas dwóch miesięcy. Praca nad projektem była ciekawa, ale wymagała dużego wysiłku aby pogodzić zadania projektowe z nauką szkolną. Dobrze by zatem było aby ten nasz wysiłek przełożył się na wymierne – finansowe korzyści. Będziemy potrzebować wsparcia w głosowaniu jak największej liczby osób i myślimy, że będziemy mogli na Was liczyć.
Poniżej umieściliśmy niektóre opracowane przez nas materiały. Można także zajrzeć na stronę projektu „Na własne konto”, gdzie w zakładce „Program w Polsce” możecie odnaleźć prowadzonego przez nas bloga. (http://www.nawlasnekonto.pl/blog/publiczne-gimnazjum-w-zespole-szkol-im-stanislawa-wyspianskiego-w-mordarce-e4) Pokazuje on to, jak pracowaliśmy i to, czym się zajmowaliśmy. A musimy przyznać, że realizacja projektu bywała wesoła, interesująca, wymagająca, ale dała nam wiele satysfakcji i doświadczenia.
SU "Dla Ciebie" - prezentacja
link do reklamy:https://www.youtube.com/watch?v=8njX2_MI9_I&feature=youtu.be
link do głosowania:https://www.facebook.com/nawlasnekonto?sk=app_311168525678926&app_data=610
Nauczyciel prowadzący
Kazimiera Biernat